2. AnkaRalli

Paramedik Derneği’nin 24 Mayıs 2017 tarihinde Ankara’da üniversiteler arası düzenleyecek olduğu AnkaRalli etkinliği kuralları ve gerekli bilgileri aşağıdaki gibidir.

KURALLAR
1- Takımlar üniversitelerin İlk ve Acil Yardım programlarında kayıtlı 1. ve 2. sınıf öğrencileri arasından seçilmelidir.
2- Takımlar 3’er kişiden oluşacaktır. Takım üyeleri sadece 1. sınıf ya da sadece 2. sınıf öğrencileri olabileceği gibi, aynı takımda hem 1. hem de 2. sınıf öğrencileri karışık olarak yer alabilir.
3- Bütün takımlar idari/akademik sorumluları eşliğinde yarışmaya katılmak zorundadır.
4- Bütün takımlar, üzerlerinde üniversite logoları bulunan formaları ile yarışmaya katılacaktır.
5- Takımlar, eğer varsa kendi müdahale çantaları ve diğer ekipmanları ile yarışmaya katılabilirler. Bunun dışında ralli organizasyon komitesi standart 112 acil müdahale çantası donanımında çantaları ve ekipmanı her etap için yarışacak ekiplere temin edecektir.
6- Takımlar yarışma günü saat 08:30’da yarışma alanında hazır bulunacak ve kayıt, ekipman kontrolü ve yarışma brifingine katılacaklardır.
7- Yarışma iki aşamada gerçekleştirilecektir.
a. Tüm takımlar, takım halinde 20 soruluk bilgi yarışmasına katılacaklar ve kendilerine yöneltilen sorular için uygun cevapları belirtilen süre içerisinde yazarak değerlendirme kuruluna göstereceklerdir.
b. Tüm takımlar 4 farklı etapta (travma, medikal aciller, çevresel aciller, taşıma etabı) hasta müdahalelerini gerçekleştirecek ve etap hakemlerinin değerlendirmesine uygun şekilde puan alacaklardır.
8- Bilgi yarışması ve hasta müdahale etapları seyircilere açık olarak düzenlenecektir. Seyirciler kendileri için belirlenecek alanlarda bütün etapları izleyebilirler.
9- 4 etap ve bilgi yarışmasında dereceye girenler ile genel klasmanda dereceye giren takımlar saat 17:00’de duyurulacaktır.

AnkaRalli etkinliği bir yarışmadan çok öğrenme ve tanışma/kaynaşma etkinliği olarak görülmelidir. Paramedik mesleğinin gelişimi için önemli bir etkinlik olduğunu düşündüğümüz AnkaRalli etkinliğine katılımınız ve verdiğiniz destek için teşekkür ederiz.